Mesajul primarului Nicolae Barbu cu ocazia Zilei Internationale a Persoanelor Varstnice

Astăzi, 1 octombrie, sărbătorim Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice, prilejul perfect pentru a transmite un mesaj tuturor persoanelor vârstnice din municipiul Giurgiu şi pentru a le mulţumi pentru munca pe care au depus-o preţ de zeci de ani pentru noi, generaţiile viitoare.

”Această zi este un simbol al respectului nostru şi al recunoștinței pe care le-o purtăm, fiind aşadar momentul ideal să-i asigurăm pe părinții și bunicii noștri de toată dragostea şi prețuirea. Tot astăzi dorim să le mulţumim pentru răbdarea cu care ne-au crescut, pentru iubirea cu care ne-au înconjurat şi pentru educaţia pe care ne-au oferit-o.
În calitate de Primar al Municipiului Giurgiu le doresc tuturor giurgiuvenilor, care au ajuns la vârste venerabile, multă sănătate, zile senine și un sincer La mulți ani!”

Ultima modificare: 01.10.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul 3 – 5 octombrie 2014 – Primaria organizeaza Zilele Recoltei la Giurgiu